Czy warto inwestować w kryptowaluty, w jakie kryptowaluty inwestować - bit-bay.com
578
post-template-default,single,single-post,postid-578,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Czy warto inwestować w kryptowaluty

[yasr_overall_rating]

Czy warto inwestować w kryptowaluty

W jakie kryptowaluty inwestować

Masz dużo wolnego czasu, który chcesz konstruktywnie wykorzystać? Nie zaszkodzi, jeśli będziesz mógł się przy tym nieco wzbogacić? Nic nie stoi na przeszkodzie. Inwestycja w cyfrowy pieniądze jest dziś jedną z najpopularniejszych form pomnażania pieniędzy. Kryptowaluty, których przedstawicielem jest bitcoin mają dziś kilkanaście różnych odmian. W każdą z tych kryptowalut możesz inwestować, ciesząc się potencjalnie wysokim zyskiem. Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, czy warto inwestować w kryptowaluty?

Kup Bitcoina i zarabiaj
Zarejestruj się

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem

Znając definicję słowa inwestycja, nikt nie będzie zdziwiony że może się ona powieść, przynosząc nam zysk lub zakończyć fiaskiem, generując straty. Nie inaczej jest wtedy, kiedy zamierzamy inwestować w kryptowaluty. Na całe szczęście można minimalizować zagrożenie, poprzez staranne rozpoznanie rynku oraz poznanie kryptowalut, które będzie się opłacało nam kupować.

W jakie kryptowaluty inwestować?

Bez wątpienia najbardziej znaną kryptowalutą jest bitcoin. Ale nie jedyną. Dash, Dogecoin, Lisk, Monero, Ripple, Zcash – to tylko jedne z wielu innych kryptowalut, które mogą ci przynieść zyski. Jak poznać, która z nich jest obecnie najbardziej trafną decyzją do inwestowania? W tym pomogą nam historyczne notowania kryptowalut, bezpłatnie dostępne w internecie na różnych stronach. Jedną z nich jest giełda Bitcoin.

Naucz się czytać wykresy

Czytanie wykresów jest podstawową umiejętnością, która powinieneś posiąść zamierzając inwestować w kryptowaluty. Sprawdzenie jak prezentowały się historyczne notowania kryptowalut pozwala ocenić, jak będą zachowywać się w najbliższej przyszłości oraz dłuższej perspektywie czasu. Są to oczywiście tylko prognozy, które niekoniecznie muszą okazać się trafne, ale na jakichś danych należy bazować, chcąc się dowiedzieć, w jakie kryptowaluty inwestować.

Gdzie znaleźć historyczne notowania kryptowalut?

Tak samo jak istnieją internertowe giełdy papierów wartościowych i kantory internetowe, tak samo mamy do dyspozycji platformy elektronicznej wymiany kryptowalut. Jest ich w sieci bardzo dużo. Niemal wszystkie z nich oferują użytkownikom dostęp do historycznych notowań. Są one prezentowane w postaci graficznej, jak również tekstowej. W zależności od wybranej przez siebie kryptowaluty, notowania mogą sięgać nawet 5 lat wstecz, o ile kryptowaluta już wtedy istniała. Jeżeli nie wierzysz w swoje umiejętności giełdowe, możesz również sugerować się gotowymi analizami, przygotowanymi przez profesjonalistów z domów maklerskich i nie tylko. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Nie możemy Ci zagwarantować, że taka inwestycja na pewno zakończy się spektakularnym zyskiem. Masz jednak taką szansę. Złotą zasadą, którą warto natomiast stosować przy tego typu inwestycjach, jest dywersyfikowanie swoich środków i inwestowanie ich w kilka różnych instrumentów finansowych, które mogą lepiej chronić twój kapitał. W przypadku kryptowalut mogą to być różne waluty, począwszy od Bitcoina, skończywszy na Siacoin’ie oraz wielu innych.

Inne artykuły, które mogą zainteresować:

Gdzie kupić kryptowaluty

No Comments

Post A Comment