BitBay 3.0 - BitBay.net - Polska Giełda Kryptowalut - Bit-Bay.com
668
post-template-default,single,single-post,postid-668,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

BitBay

[yasr_overall_rating]
Bitbay Opinie

BitBay

Nowa odsłona giełdy BitBay

Nowa edycja giełdy Bitbay została wykonana z potrzebą nowych trendów, dla których ma znaczenie głównie szybkość transakcji. Ażeby podołać ich przewidywaniom nowa odsłona Bitbay pozostała zoptymalizowana oraz ulepszona o nowe implementacje takie, jak wpłaty i wypłaty ekspresowe.

Jak założyć konto na giełdzie BitBay?

Rozpoczynamy od skonstruowania naszego indywidualnego konta. Przechodzimy na stronę giełdy – bitbay.net W następnej kolejności klikamy w przycisk “Załóż konto“.

  1. W nowej wersji Bitbay rejestracja została wysoce usprawniona. Na początek trzeba tylko podać swój adres email. Po chwili na na podany poprzez nas email dostajemy informację z prośbą o aktywację konta. Klikamy w przycisk “Aktywuj konto”.
  2. Następnie zostaniemy poproszeni o dokończenie rejestracji. W formularzu podajemy przesiany przez nas nick oraz haseło, a także nr P.I.N do infolinii, który będzie niezbędny na przestrzeni kontaktu z biurem obsługi interesanta.
  3. “Przechodzimy w następnej kolejności do panelu administracyjnego programu. Zanim jednak zapoznamy się z alternatywami jakie nam proponuje, oddajmy uwagę na informację, która świta na żółtym tle, u góry ekranu. Przypomina ono, że nasze konto nie zostało nawiasem mówiąc zweryfikowane. Weryfikacja konta jest wiążąca po przekroczeniu pułapu wpłat/ wypłat wynoszącego 15 000 Euro rocznie. Aby zweryfikować nasze konto klikamy podświetlony odnośnik “Zweryfikuj własne konto”.
  4. Przechodzimy do blankietu weryfikacji konta na giełdzie bitbay.

Weryfikacja polega na potwierdzeniu naszej tożsamości na podstawie załączonego dokumentu. Może być nim dowód osobisty, prawko bądź paszport. Swoją drogą konieczne jest potwierdzenie naszego adresu poprzez wydelegowanie skanu jakiegokolwiek rachunku za dając za przykład. prąd/telefon, na którym będzie widoczny podany poprzez nas adres zamieszkania lub zameldowania.

Konto firmowe BitBay – rejestracja

Bitbay zapewnia możliwiść rejestracji konta firmowego. Konta firmowe zostały przygotowane z uwagi o eksploatatorach, którzy prowadzą osobistą aktywność zarobkową i chcieliby być móc rozliczać tradowania i kręcenia środkami firmowymi. Wszelkie faktury będą wówczas wysuwane automatycznie na dane towarzystwa.

Wpłaty i wypłaty na BitBay

Chcąc na nasze konto wpłacić złotówy możemy skorzystać z komfortowej opcji szybkiej płatności, urzeczywistnianej dzięki współpracy Bitbay z operatorem płatności Cashbill.pl. Dywidenda od transakcji to jedynie 1%. Środki z przelewów przyspieszonych są księgowane są na koncie w ciągu 1 godziny. Swoją drogą, możemy wpłacić środki w PLN za pośrednictwem przelewu bankowego a także zapłaty na Poczcie Polskiej (dostępne są druczki do pobrania na stronie Bitbay).

Jeżeli chcemy zasilić nasze konto odpowiednią sumą Bitcoinów, Lisk, Etherum, Game, Litecoin, Bitcoin Cash czy Bitcoin Gold, uruchamiamy portfel do obsługi z którego obecnie korzystamy (wszystko na temat portfeli BTC,BCC,LSK,ETH itd znajdziecie w osobnych poradnikach) i za jego pomocą przesyłamy odpowiednią ilość Bitcoinów na widoczny na ekranie adres odbiorczy.

  • Jest to wytworzony poprzez serwis Bitbay indywidualny adres, skojarzony z naszym kontem Bitbay, na który wnikać będą wszystkie nasze płatności.
  • Jeżeli jesteśmy w posiadaniu narzędzia niestacjonarnego jak i stosownego portfela BTC dla tego typu narzędzi, możemy zeskanować uformowany szyfr QR.

Serwis potrzebuje minimum 3 potwierdzeń do zaksięgowania naszej wpłaty w postaci kryptowaluty. To znaczy, iż oczekiwanie na zaksięgowanie naszej zapłaty może trwać (w zależności od obciążenia sieci) od kilku do kilkudziesięciu minut.

Po tym czasie nasze saldo wzmaga się o wpłaconą kwotę. Chcąc sprawdzić nasze saldo z kluczowego menu po lewej stronie wolimy alternatywę “Moje konto”.

Aktualny stan naszego konta widoczny jest także u góry ekranu. Jak wiadomo, na naszym koncie pojawią się na pewno Bitcoiny, a zatem możemy dokonać teraz naszej pierwszej transakcji na giełdzie.

Giełda kryptowalut – Jak kupić kryptowaluty?

W menu koronnym klikamy na przycisk Giełda.

U góry ekranu występuje polepszane menu, gdzie ujmujemy jaki rynek nas ciekawi. Możemy wymieniać Bitcoin oraz Litecoin na trzy dostępne waluty – PLN,  Euro i USD. Mało tego, giełda Bitbay proponuje także opcję wymiany LTC / BTC / LSK / BCC / BCG / GAME / DASH.

W sekcji ” Giełda” możemy przeanalizować trzy rozstrzygające zestawienia, na które odtwarzać będziemy paradoksalną uwagę:

Oferty skupu (BID) – wszelkie w chwili obecnej wystawione oferty użytkowników serwisu, w których to wyrażają oni swoją misję do zakupu nazwanej ilości Btc za oferowaną przez siebie cenę.

Oferty sprzedaży (ASK) – a więc sytuacja analogicznie odwrotna – eksploatatorzy deklarują tutaj, iż mają określoną ilość Bitcoinów, które pożądają scedować, pod warunkiem wprawdzie zaklepania za nie zadeklarowanej poprzez siebie wartości.

Minione transakcje – rejestr najczerstwiejszych transakcji zrealizowanych między użytkownikami serwisu (w prawym podniosłym rogu)

Propozycje skupu uporządkowane są według kursu dla transakcji od najwyższej do najniższej, ponadto oferty dystrybucji, według tej samej procedury, tymczasem poczynając od wartości najmniejszej.

Chcą teraz przekazać posiadane przez nas Bitcoiny, musimy wystawić ofertę wyprzedaży na giełdzie. Możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwszą z nich jest wystawienie wyprzedaży ograniczanej. Ten sposób zaprezentujemy w dalszej części poradnika. Drugą alternatywą jest szybka transakcja. W przypadku błyskawicznej sprzedaży/kupna prędkiej, system sam zharmonizuje kurs tak, żeby do dystrybucji zaszło na pierwszy rzut oka. Trzecią możliwością jest skorzystanie z opcji “handluj botem” (nowość!!). Wyselekcjonowanie opcji “handluj z botem” dawaje możliwość wystawienie na giełdzie ofert sprzedaży/kupna po kursie, który nie jest w danym momencie osiągalny. Oferta zostanie zrealizowana, gdy kurs spełni stopień wystawionej propozycje botowej, a układ przyzna, iż osiągalne środki na koncie eksploatatora są starczające do jej ziszczenia. Propozycja jest odosobniona i niewidzialna dla innych użytkowników.

Sprzedaż limitowana BitBay

W tym wypadku możemy uzgodnić niuanse transakcji (kurs w Pln, ilość Btc a także wartość w Pln). W szpalcie „ Chcę sprzedać” wprowadzamy jaką, z aktualnie posiadanych, ilość Bitcoinów potrzebujemy wystawić na odsprzedaż w naszej ofercie. W rubryce „ Kurs”, wpisujemy kurs, po którym gotowi jesteśmy wymienić naszą kryptowalutę.

  • Wpisując preferowaną przez nas ilość kryptowaluty, system automatycznie obliczy ile złotówek dostaniemy za daną transakcję, podając wartość w rubryce “Cena PLN”.
  • Inną możliwością jest napisanie wartości kursu tudzież ceny PLN. Wówczas system nam podkreśla jaką ilość Bitcoinów możemy zakupić wedle kopsniętych przez nas selekcji.
  • Wciśnięcie przycisku “Sprzedaj” spowoduje wystawienie naszej oferty.
  • Gdy inny eksploatator po wyznaczonym kursie raczy nabyć nasze Bitcoiny, realizuję się nasza opcja sprzedaży. Możemy odnaleźć ją w obwieszczeniach na górze strony. A także po przejściu do zakładki „Historia” w tablic ostatnich transakcji

Prowizje transakcji BitBay

Wybierając po prawej stronie rodzaj “Typ operacji” “Wszystkie” możemy zauważyć naliczone prowizje.

Warto uwzględniać, iż prowizje ustępują stopniowemu tłumieniu w wypadku obszerniejszego wolumenu wszystkich naszych transakcji poprowadzonych w zaciągu minionych 30 dni.

Zakup Bitcoin za złotówki

Spróbujmy prześledzić teraz odwrotny do wcześniejszego rodzaj transakcji, a mianowicie zakup Bitcoinów za posiadane poprzez nas złotówy. Nawracamy do fragmentu „ Giełda”.

Nasza propozycja występuje współcześnie na piątym miejscu na liście „ Propozycje skupu (BID)”. Oznaczona jest poprzez brak ikony z prawej strony. Niebieska ikona koszyka znaczy, iż posiadane poprzez nas środki są wystarczające, ażeby skorzystać z tej oferty. Czarna ikona jest oznaczeniem propozycji, które dla nas w danej sekund nieosiągalne z racji braku wystarczających środków.

Wystawioną przez nas propozycję widzimy także po prawej stronie w sekcji „ Moje oferty”.

Klikając na ofertę wyłania się znak “x”. Po pociśnięciu tego symbolu mam możliwość skasowania oferty.

Nie chowamy jednakże naszej propozycje. Przechodząc do plisy “Moje konto” w idzimy, iż posiadane poprzez nas środki w Pln świtają dzisiaj w rubryce “Z ablokowane”. Oznacza, iż serwis odłożył je w formie zaliczki transakcji, która dzień i noc sztachety dojść do skutku z racji wystawionej przez nas propozycje zakupu Btc.

Jeśli w dowolnym momenciku pożądamy wypłacić określoną ilość nagromadzonych w Bitbay pieniędzy (z ewenementem tych aktualnie zablokowanych), możemy to zrobić, preferując pozycję ” Wypłaty”. Następnie wolimy dewizę, którą chcemy spieniężyć.

Potrzebując zrealizować Btc, poprawiamy formularz serwując kwotę którą chcemy wypłacić do naszego portfela tudzież adres odbiorczy naszego portfela. Wszyściuśko zatwierdzamy akcentem “Wypłać”. Minimalna suma przelewu w wypadku Btc to 0.001.

Pragnąc zrealizować złotówki, preferujemy Pln spośród dewiz widzialnych na górze ekranu i zapełniamy formularz wypłaty, podając przykładowo. numer konta bankowego, na które ma zapadnąć zapłata. Wartość minimalnej wypłaty w Pln to 5 Pln. Nie zapomnijmy, iż gaża na konto bankowe osiągalna jest jedynie po weryfikacji naszego konta. Możemy także skorzystać z wypłaty pośpiesznej. Wypłaty natychmiastowe realizowane są poprzez Bluecash. Odpowiednio ze statystykami marki, przeszło 96% wszystkich wypłat urzeczywistnianych jest w ciągu 1 minuty od zlecenia.

Zarejestruj się na BitBay – bitbay rejestracja

No Comments

Post A Comment